İyi Fikri Kokusundan Tanırız…

Kurulduğumuz günden bu yana çalıştığımız markalara değer katarak akılda kalıcı işler yapıyoruz.

İyi fikri kokusundan tanıyan, yenilikçi fikirlere açık ekip olarak var gücümüzle çalışıyor, ülkemize katma değer yaratacak markaların doğmasına şahit oluyoruz.

DEVAMI

Gönlüme Göre İş Olsun Devri Bitti, Çağ Ne İstiyor Onun Derdindeyiz…

Konuşmaya başlar başlamaz karşı karşıya kaldığımız ilk sorulardan biri “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” Çocukken, anne babalarımız, öğretmenlerimiz, konu komşu, arkadaşlarımız ne olmak istediğimizi hep sorgular, biz de hevesle cevap veririz: “Doktor olmak istiyorum, avukat olmak istiyorum, polis olmak istiyorum…”

DEVAMI

DİLİNİ DOĞRU KULLAN! DİLİN KİMLİĞİNDİR!

“Konfüçyüs’a: “Bir ülkeyi idare etmeye çağrılsaydınız, yapacağınız ilk iş ne olurdu?” diye sormuşlar. O da: “İşe önce dili düzeltmekle başlardım. Çünkü dil bozulursa kelimeler düşünceleri iyi anlatamaz. Düşünceler iyi anlatılmazsa, yapılması gereken işler yapılamaz. Görevler gereği gibi yapılmazsa, töre ve düzen bozulur. Töre ve düzen bozulursa, adalet yoldan sapar. 

DEVAMI

Dört Yıllık Hikâyemiz…

Akilane Stratejik Danışmanlık & Yönetim A.Ş. olarak yola çıktığımız 1 Ocak 2016’dan bu güne tam 4 yıl geçti. “Yeni Nesil Proje Ajansı” olarak çıktığımız bu yolda “Parlak Fikirler Üretmek” ve hizmet sunduğumuz markalarımızın “Güçlerini ve Potansiyellerini Ortaya Çıkarmak” için var gücümüz ile çalıştık.

DEVAMI

Sadece 30 Saniyeniz Var!

Malcolm Gladwell başarılı insanlar üzerinde yaptığı araştırmada 10 bin saat kuralını keşfetmiş. Başarılı insanların hepsinin bulundukları noktaya gelmek için en az 10 bin saat çalıştıklarını ve pratik yaptıklarını ifade etmiştir. Bunun üzerine John Calvin Maxwell “Hiçbir başarı tesadüf değildir sadece gerekenleri yapanlar başaracaktır” sözüyle Malcolm Gladwell’i onaylamıştır.

DEVAMI

KLAVYENİZİN TUŞU YOK MU?

Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi… Ekmek, su gibi vazgeçilemez bir nimet… Bu dünyada hepimiz çok vakit geçiriyoruz; kim nerede, kiminle, ne yapıyor artık rutin merak sorularımız haline geldi… Fotoğrafımızı kaç kişi beğenmiş, ne yorumlar yazmış falan da filan… Tabii hep olumlu yorumlar yok, olumsuz yorumlar da oldukça fazla… Dilin kemiği yok derler ya eskiler, artık klavyesinin tuşu yok diyesimiz geliyor o insanlara…

DEVAMI

akilane-blog

Yeni Nesil Proje Ajansı

Akilane Anonim Şirketi 28 Aralık 2015 günü kurulan, “Parlak Fikirler Üreten” bir proje ajansıdır.

Bugüne kadar onlarca marka ile çalışmış ,yüzlerce projeye imza atmış, binlerce insanın hayatına dokunmuş işinde başarılı olan 6 iş insanı tarafından kurulan ve kısa süre içerisinde markalara hizmet vermeye başlayan AKİLANE ile ilgili önümüzdeki günlerde hikayemizi anlatan güzel blog yazıları kaleme alacağız.

DEVAMI